top of page

Veľké ospravedlnenie a gratulácia PATRIKOVI LÍŠKOVI, ktorý sa výborným časom 41:57:28 stal NAJLEPŠÍM ŽARNOVIČANOM. Pri vyhodnocovaní výsledkov sme pochybili, o rok bude časomiera s čipmi. Patrikovi zavolám a cenu mu odovzdám. Ľuboš Hajdóni, ktorý bol za najlepšiho Žarnovičana vyhlásený, skončil až na 3.mieste s časom 45:07:31

Veľmi pekne zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnosti Hodového behu okolo Žarnovice.Ďakujeme sponzorom, pomocníkom, radcom... Bez tímu ochotných zapálených ľudí by tak veľké podujatie nebolo možné. Osobitne vyzdvihujem nadštandardnú spoluprácu fary a mesta a 100% DHZ Žarnovica, ktorí okrem zabezpečenia trate boli aj ozdobou podujatia. Deti sa budú v tábore tešiť aj vďaka vám. Tešíme sa na druhý ročník.

Do nového ročníka ideme s vysoko nastavenou latkou aj čo sa týka rekordu trate: Kto pokorí čas Jakuba Šika (34:16:52) a Michaely Kúdelovej (43:23:81) na 2. ročníku Hodového behu okolo Žarnovice 2016, bude finančne odmenený.

Hodový beh okolo Žarnovice má ďalšieho zaujímavého partnera

"...prvý športový eshop športovcov pre športovcov. Lapinová Kristína, reprezentantka v triatlone (plávanie, cyklistika, beh) Vám rada poradí v eshopovej poradni. Na www.Lapinovasportshop.sk nájdete iba tovar, ktorý roky používa a považuje za najlepší vo svojej kategórii. Na Hodovom behu venuje Lapinova sport shop ceny pre víťazov v hodnote 70eur a ku každému štartovnému zľavu 10% na všetok eshopový tovar. Stačí uviesť štartovné číslo do Objednávkového formulára, tak neváhajte a prihláste sa k svojej zľave čo najskôr. Prajeme Vám behu zdar ;-)

Farnosť Žarnovica a Mesto Žarnovica organizujú benefičný

HODOVÝ BEH

okolo Žarnovice

27.6. 2015 sobota 11:00

Hodový beh s 200 bežcami!

Prvý ročník Hodového behu okolo Žarnovice sa konal poslednú júnovú sobotu v parku na námestí. Hlavným organizátorom bol Farský úrad a mesto Žarnovica. Samotnú trať navrhol náš bývalý pán kaplán Mgr. Michal Lajcha a zároveň bol aj hlavný usporiadateľom.

Ako ste spokojný s prvým ročníkom Hodového behu?

Som spokojný, pretože vyšlo počasie, účasť bola pekná a hlavne že problémy a problémiky, ktoré vznikali tesne pred podujatím alebo počas neho sa podarilo s pomocou dobrých ľudí promptne vyriešiť a tak zachrániť situáciu. Keď sa pozrieme na podujatie optikou „prvý ročník“, nemožno nebyť spokojný.

V čom sa ešte budeme musieť zapracovať?

Bez elektronickej časomiery s čipmi na nohu každého pretekára sa nedá tak veľa kategórii vyhodnotiť bez protestov. Časomiera bude prvé, čo nabudúce zabezpečím. Nechcel som mať „veľké oči“ na prvom ročníku, ale dnes už viem, že si to môžeme, ba musíme dovoliť.

Čo ponúkla táto akcia zúčastneným, okrem bežeckých pretekov?

V prvom rade priateľskú srdečnú atmosféru, ale aj atrakcie: maľovanie na tváer, nafukovacie bludisko, trampolína, vozenie vírnikom, jazdenie na koni, športové sú´taže pre deti, zvonkohra, štart z Bebekovho dela.

Koľko bolo bežcov?

V hlavných pretekoch na 9 km trati bolo 86 bežcov, nemôžme však zabudnúť na beh na 2 km a za pretekárov by sme azda mali považovať aj malé deti, ktoré bežali okolo ostrovčeka, podľa veku 80 až 240 m.

Kde putuje výťažok a na čo bude použitý?

Časť peňazí odložíme na 2. Ročník a zvyšok venujeme pastoračnému centru ako podporu detského letného tábora, aby sa do neho mohli dostať aj deti zo sociálne slabších rodín.

Plánujete aj ďalší ročník Hodového behu okolo Žarnovice?